google-site-verification=w1hXDvU_x-dxqF4I7ysDCQTxMt8j9SFTrabg6gKs7CI
Kategoriler
Şerbetli Tatlılar Uzun Süre Nasıl Saklanır?

Şerbetli Tatlılar Uzun Süre Nasıl Saklanır?

29.09.2018
Yemeğe doyamadığınız o lezzetli Şerbetli Tatlıları uzun süre saklamak istiyor ve nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız cevabı yazımız da :)

Şerbetli Tatlılar, ülkece sevdiğimiz ve severek tükettiğimiz eşsiz bir buluştur. Buğdayın una, unun ise önce hamur sonra zar gibi ince yufkalara dönüşmesi sonucu üretilen tatlılarımız. Vazgeçilmezlerimiz arasındadır.

Hemen her evde akşam yemeğinden sonra ya da gün içinde tükettiğimiz tatlılardır, hele bir de yanına eşsiz lezzeti ile Kesme Kahramanmaraş Dondurması varsa bu ikilinin tadına doyum olmaz.  Sizde bizim gibi tatlı sevenlerdenseniz ve tatlılarınızın uzun süre tazeliğini koruyarak kalmasını istiyorsanız çözümü burada.

  1. Şerbetli Tatlılarınızı Buzdolabına Koymayın!

Buzdolaplarına koyduğunuz şerbetli tatlılar soğuduğu için içerisindeki şerbet kristalleşerek şekerlenecektir. Bu da ağzınızda o sevmediğimiz kıtır kıtır şeker tadı bırakacaktır. Tatlınızı buzdolabına koymak ona yapacağınız en büyük kötülüktür. Bu nedenle tatlılarınızı buzdolabına koymak yerine, kuru, serin ve güneş almayan bir yerde saklamanız daha uygun olacaktır. Böylece tatlılarınızın uzun süre tazeliğini kaybetmeden kaldığını göreceksiniz.

  1. Şerbet Eklemeden Derin Dondurucuya Koyun!

Tatlınızı çok daha uzun süre saklamak ve istediğinizde tap taze şekilde tüketmek istiyorsanız yeni yaptığınız tatlınızı şerbetini eklemeden ve mümkünse pişirmeden derin dondurucuya alın. Böylece uzun süre saklayabileceksiniz. İhtiyaç duyduğunuzda dondurucudan çıkarıp pişirebilir ve şerbetleyerek tap taze tüketebilirsiniz.

  1. Şerbetine Limon Katın!

Evet, tatlınızın şerbetine sadece şeker değil birkaç dilim limon da koyun ve limon suyu ekleyin, böylece tatlınızın şerbetindeki şekerlerin kristalleşmesi limon sayesinde uzun sürecek ve tatlınız uzun süre tazeliğini koruyacaktır.

Bu yazıdan sonra şöyle lezzetlimi lezzetli ve tap taze bir tatlı olsa da yesek dediyseniz buyurun sizleri Şerbetli Tatlılar kategorimize davet edelim. Kahramanmaraş’ta tap taze üretip fırından çıktığı gün uygun koşullarda adresinize gönderdiğimiz Baklava başta olmak üzere lezzetli şerbetli tatlılarımızı mutlaka denemenizi öneriyoruz.

Bir başka yazıda Görüşmek Dileği ile Mutlu Günler :)

google-site-verification=TZIO4AQLDvP9sd6wPZPTEE7Rb7Zf7x08w6j3Fg6OQzs